Jak ekologicky balíme zásilky

Vaše zásilky balíme zásadně do ekologických obalů a s láskou, aby pro vás byla radost je rozbalovat. 

Ekologické dárkové balení máte v našem eshopu ZDARMA ke každé objednávce, ať už si vyberete legíny, sportovní pomůcky nebo jen jedny tanga.
 
Omrkněte video, jak zabalení balíčku pro vás vypadá
 
ekologicke-baleni-zasilek 
 
Snažíme se myslet na naši planetu a usnadnit práci s recyklací jak zákazníkům, tak i pracovníkům třídících linek recyklačních stanic. Používáme nejmodernější eco-friendly obaly, přečtěte si o nich více.
 
recyklovatelne-obaly-zasilek

Není papír jako papír - volíme FSC®

Lesy patří k jedněm z nejohroženějších ekosystémů na planetě a bohužel ne vždy se k nim přistupuje tak, aby se podporovala jejich obnova či byla po vykácení vůbec možná. Z těchto důvodů vznikla certifikace FSC®. Označení FSC® je zárukou, že daný papírový obal nemá na svědomí devastaci naší planety, lesů a pralesů. 
 
Na balení používáme dárkové balící papíry které jsou vyrobené ze dřeva pocházejícího z lesa FSC®, kde není káceno více dřeva, než může les reprodukovat. Což znamená lepší ochranu života zvířat a rostlin. 
 
Při recyklaci papírů hraje důležitou roli povrchová úprava, která může znemožňovat jejich další zpracování. Naše papíry jsou plně recyklovatelné a můžete je vyhodit do modrého kontejneru.
 
Na přelepení krabic používáme pouze papírovou lepenku, která je snadno recyklovatelná a odpadá vám navíc nutnost strhávání lepenky z krabice, když ji chcete recyklovat.
 
ekologicke-obaly

Používáme 100% recyklovatelné a 100% kompostovatelné obálky

Pro balení Vašich zásilek používáme dva moderní typy eco-friendly obálek - obálky, které jsou 100% recyklovatelné (vyrobené z LDPE) a obálky, které jsou 100% kompostovatelné (vyrobené kukuřice a PBAT). Oba typy těchto obálek jsou označeny speciálními logy.
 
Převážná část eshopů využívá levnější obálky ze směsi materiálů, my jsme se rozhodli jít ekologičtější cestou. 
  • 100% recyklovatelné obálky  vyrobené z polyethylenu s nízkou hustotou (LDPE), tyto obálky jsou plně recyklovatelné a můžete je vyhodit do žlutého kontejneru.
  • 100% kompostovatelné obálky - vyrobené z PLA (z kukuřice), kukuřičného škrobu a PBAT (biodegradabilní termoplast). Můžete je zkompostovat na zahradě – působením světla, tepla, vody a mikroorganismů se rozloží na CO2, vodu a biomasu. Pozor! Tyto obálky nepatří do kontejneru na plast, pokud je nechcete využít do kompostu, vyhoďte je do hnědého kontejneru na bioodpad.
Všechny námi používané obaly jsou recyklovatelné, můžete jim ale i prodloužit život tím, že je znovu použijete k zabalení něčeho jiného. Před recyklací je vždy zbavte všech etiket.
 
Víte, že i naše visačky jsou eco-friendly? Více se o našem ekologickém přístupu dočtete v tomto článku.
 
eco-friendly-eshop

Zpětný odběr obalového materiálu

V rámci udržitelnosti velmi uvítáme, když krabice a obaly z našeho eshopu najdou opětovné využití. Můžete nám je vrátit a my je znovu použijeme. Přijímáme i papírové krabice, které vám doma zůstaly z jiných eshopů, podmínkou je, že musí být čisté, nepoškozené a bez potisku. V případě zájmu u vrácení obalů nás kontaktujte na info@hexfit.cz

HEXFIT - spojení sportu, ženskosti a ekologie ❤