Jak správně kombinovat barvy oblečení?

Chcete vytvořit dokonalé kombinace barev ve vašem šatníku? Přečtěte si náš článek o tom, jak kombinovat barvy oblečení jako profesionál. Získejte inspiraci a tipy pro barevné kombinace, které vám pomohou vytvořit stylové a vkusné outfity. Tyto tipy a triky, jak kombinovat barvy, platí pro všechno oblečení - jak pro outfit do práce, volnočasové oblečení, společenské oblečení, i outfit na cvičení. My si to v tomto článku ukážeme právě na posledním zmíněném.

Jednobarevné sety na cvičení mají své příznivce, stále ale ve světě fitness módy narůstá trend, volit kombinaci legín a sportovní podprsenky v různých barvách. Už nemusíte tápat, co a jak sladit, poradíme vám.

Jaké jsou nejlepší barevné kombinace oblečení?

Možná se to na první pohled zdá jako velká věda, ale správně sladit oblečení se díky základním pravidlům módních stylistů naučíte raz dva. Znáte barevný kruh? Ten vám jednoduše napoví, jaké barvy se k sobě hodí. Využít při kombinování barev outfitu můžete dva základní postupy, které si představíme níže.

Komplementární barvy 

Komplementární barvy jsou ty, které jsou naproti sobě, když je spojíte čárou. V praxi to vypadá tak, že si vezmete barevný kruh a rovnou čarou barvu spojíte s barvou, která je přímo naproti. Sportovní oblečení těchto barev můžete bez obav nosit naráz.
 
komplementarni barvy - jak kombinovat barvy
 

Analogické barvy

Když vezmete oblečení v barvách, které v kruhu leží vedle sebe (analogické barvy), nemůžete se splést. Barvy ležící vedle sebe budou spolu skvěle ladit za každé situace. 
 
analogicke barvy - jak kombinovat barvy

Neutrální barvy sladíte s čímkoliv

Výhodou neutrálních barev je, že se dají kombinovat se vším. Neutrální barvy jsou 4: bílá, černá, béžová a šedá. Ve fitness šatníku by vám tak rozhodně neměla chybět bílá sportovní podprsenka a černý crop top, ty sladíte s kteroukoliv barvou, ať už si k nim vezmete růžové legíny, modré legíny nebo lila sportovní kraťasy. Někteří do neutrálních barev mylně zařazují také hnědou, koňakovou nebo taupe, tyto barvy ale nejsou "pravé neutrály", pouze z neutrálů vycházejí a neplatí pro ně totéž, co pro "pravé neutrály", rozhodně nebudou dobře ladit s čímkoliv, neboť už v sobě mají nádech určité barvy.
 
neutralni barvy - nejlepsi barevne kombinace obleceni

Jaká barva se hodí k šedé

Šedá barva je neutrální a bude vypadat skvěle s jakoukoliv barvou (snad jen s hnědou si příliš nerozumí). Šedé legíny v kombinaci se světle růžovou podprsenkou působí něžným dojmem, skvěle také vypadají šedé kraťasy v kombinaci s fialovou podprsenkou. Červená a šedá dohromady tvoří zajímavý kontrast a taková kombinace zaujme na první pohled. 
S čím sladit šedou: růžová, fialová, červená, světle modrá, tyrkysová, lila, žlutá, bílá, černá
 
jaka-barva-s-hodi-k-sede
 

Jaká barva se hodí k modré

S modrými legínami v kombinaci s bílou podprsenkou a teniskami rozhodně nešlápnete vedle. Dobře vypadá i kombinace s růžovým vrškem. Pokud jste rády středem pozornosti, budete se cítit skvěle v kombinaci modrá + oranžová.
S čím sladit modrou: růžová, žlutá, oranžová, červená, fialová, zelená, bílá, černá
 
jaka-barva-s-hodi-k-modre
 

Jaká barva se hodí k růžové

Nechcete v růžové vypadat jako cukrová vata? Pak volte její odstíny s rozvahou a kombinujte ji s jinou barvou. Žensky a jemně působí růžové legíny ve spojení s bílým topem. Nádech jara vnesete do svého outfitu spojením růžové a lila.
S čím sladit růžovou: fialová, lila, modrá, žlutá, hnědá, oranžová, červená, bílá, černá, šedá
 
jaka-barva-s-hodi-k-ruzove
 

Jaká barva se hodí k hnědé

Bezkonkurenčně top kombinaci bude tvořit hnědá s bílou nebo krémovou. V setu hnědých legín nebo šortek s bílou podprsenkou zazáříte. Obzvlášť velkou parádu udělá takový outfit v období podzimu, kdy jsou zemité barvy oblečení trendy.
S čím sladit hnědou: bílá, béžová, žlutá, modrá, červená, fialová, lila, zelená
 
jaka-barva-s-hodi-k-hnede

Jaká barva se hodí k fialové

Fialová sportovní podprsenka bude skvěle ladit s šedými legínami nebo šortkami, vedle neutrální šedé totiž svůdnost fialové ještě lépe vynikne. Tak trochu tajemně budete působit v outfitu spojujícím fialovou a černou. Pokud chcete tvrdost fialové trochu zjemnit, slaďte ji s lila nebo bílou.
S čím sladit fialovou: šedá, lila, žlutá, růžová, zelená, modrá, bílá, černá
 
jaka-barva-s-hodi-k-fialove

Jaká barva se hodí k červené

K červené samozřejmě můžete vzít jakoukoliv neutrální barvu - černou, bílou, šedou a béžovou. Kontrastně bude působit se žlutou, zároveň se ale tyto dvě barvy skvěle doplňují. Nakombinovat můžete i červený top s modrými legínami, což outfitu dodá nádech námořnického stylu. Červená perfektně ladí i se zelenou, jen si vzpomeňte, jak krásně vypadá louka s květy vlčích máků. 
S čím sladit červenou: šedá, modrá, žlutá, zelená, fialová, růžová, bílá, černá
 
jaka-barva-s-hodi-k-cervene

Jaká barva se hodí k zelené

Zelená je barva přírody a jara, hodí se k ní zejména žlutá, hnědá a béžová. Pokud máte oblečení v limetkově zelené barvě a chcete outfit, který upoutá pozornost na první pohled, spárujte ji s fialovou nebo růžovou. Vánoční nádech bude mít komplet složený ze zelených legín a červené podprsenky nebo trička. Pastelově zelená podprsenka bude skvěle pasovat k lila kraťáskům a vytvoříte si tak svěží jarní outfit.
S čím sladit zelenou: lila, žlutá, hnědá, béžová, fialová, růžová, červená, bílá, černá
 
jaka-barva-s-hodi-k-zelene

Sečteno a podtrženo

Nebojte se barev ve fitness i běžném šatníku a zkuste jednotlivé kousky oblečení mezi sebou různě kombinovat, vytvoříte tak množství nápaditých outfitů a nebude to takový stereotyp, jako jednobarevné komplety.