Jak vybrat sportovní legíny, aby vám padly jako ulité?

Jak vybrat legíny na cvičení, aby vám dokonale padly, zakryly nedostatky a podtrhly přednosti? Přinášíme vám několik tipů, které je důležité vzít při nákupu legín v úvahu, abyste se v nich cítila příjemně, sebevědomě a podpořily váš sportovní výkon.

1) Materiál legín vhodný pro sport

Prvním krokem je zvolit správný materiál sportovních legín. Většina fitness legín je vyrobena z elastických materiálů, jako je nylon, polyester nebo elastan. Tyto materiály jsou lehké, prodyšné a umožňují volný pohyb. Pro intenzivní trénink můžete zvážit legíny s technologií odvádění potu, která udrží vaši pokožku suchou. Na sport rozhodně nedoporučujeme volit bavlněné legíny, bavlna drží vlhkost a není rychleschnoucí, na bavlněných legínách by vám tak zůstávaly mokré fleky od potu.
 
kvalitni-leginy-s-vysokym-pasem

2) Správná velikost legín 

Správně zvolená velikost legín je klíčovým faktorem, proto potřebujete znát své rozměry, zejména obvod pasu a boků, k čemuž vám poslouží obyčejný krejčovský metr. Následně své rozměry porovnejte s velikostní tabulkou výrobce. Legíny od každého výrobce, nebo z různé kolekce či materiálu, mohou sedět jinak. Pokud se nacházíte přímo na rozhraní mezi velikostmi a máte raději legíny kompresnější (více stáhnou v pase), zvolte menší velikost, dáváte-li přednost pohodlí a volnějšímu pasu, vezměte velikost větší.
Kde přesně se měřit si můžete prohlédnout na fotografiích níže.
 
push-up-leginy-velikost 

3) Legíny s vysokým pasem, středním nebo nízkým?

Sportovní legíny jsou k dispozici s různou výškou pasu. Můžete si vybrat nízký pas, střední pas nebo vysoký pas dle vaší preference. Legíny s vysokým pasem jsou aktuálně nejvíce trendy a těší se největší oblibě, neboť hezky stáhnou v oblasti bříška a pomohou vytvořit přitažlivý tvar postavy přesýpacích hodin. Ženy menšího vzrůstu spíše volí legíny s nízkým pasem, neboť mají i kratší trup a vysoký pas jim mnohdy končí pomalu pod prsy, což není lichotivé ani komfortní při cvičení.

4) Design

Design legín hraje roli v tom, jak se v nich budete cítit, jak budou pohodlné a jak moc budou lichotit vaší postavě. Legíny s krajkou nebo síťovinou sice působí přitažlivě, ale může se stát, že vás budou při tréninku "kousat" nebo se zařezávat. I v designu oblečení platí, že méně je někdy více. Pokud chcete, aby legíny nepůsobily příliš obyčejně, sáhněte po nějaké netradiční barvě, jako je například mocha, či po push up legínách se speciálně navrženými konturami, které opticky zakulatí váš zadeček.
 
push-up-leginy-s-vysokym-pasem 

5) Cena

Sportovní legíny jsou k dispozici v různých cenových kategoriích, vyberte si takové, které splňují vaše požadavky. Příliš nedoporučujeme úplně nejlevnější kousky, neboť se to vždy odrazí i v nižší kvalitě legín. Levné legíny mají tendenci prosvítat, materiál není tolik příjemný a rychleschnoucí a mívají kratší životnost (povolí se guma v pase, popraská řasení, švy apod.). Investice do kvalitních legín se vyplatí, se správnou péčí vám mohou dělat radost i roky.

6) Recenze legín

Před nákupem si přečtěte recenze a doporučení od ostatních zákazníků, kteří již mají s vámi vyhlídnutými legínami zkušenost. Na instagramu hexfiteu si například můžete kromě recenzí prohlédnout i fotografie a videa reálných zákaznic, což vám pomůže v lepší představě, jak legíny vypadají na různých typech postavy.

Závěr

Věříme, že vám výše zmíněné tipy pomohou najít vysněné legíny, ve kterých se budete cítit božsky a zároveň vám poskytnou potřebný komfort při oblíbené sportovní aktivitě. Pokud si stále nevíte rady s výběrem, neváhejte se na nás obrátit prostřednictvím kontaktů, rádi vám pomůžeme s výběrem a podělíme se o naše zkušenosti.